Birštonas – netyčia!

1 komentaras
Savaitgaliai

Šeštadienio pusryčiams vartėme Lietuvos albumą ir svarstėme, ką aplink Vilnių aplankius – Onuškį ar Rūdiškes. Nuvažiavom į abu, pavaikščiojom aplink bažnytėles. Ir tada pagalvojom, kad iki Birštono – mažiau nei valanda.

Paskutinį kartą Birštoną lankėm per džiazus, prieš porą metų, ir tuomet miestas jau atrodė, kaip mažasis Druskininkų broliukas. Šiandien jis jau eina į mokyklą ir gauna nemažai dešimtukų. Už ką – aprašau mūsų išbandytame ir rekomenduojamame Birštono pusdienyje:

Kneipo sodas

Jei atvažiavę automobilį pastatysite netoli bažnyčios, tiesiai paėjus – atsidursite Kneipo sode. Iš pradžių atrodo – nedidelė, gėlynais apsodinta erdvė, o iš tiesų – viešas masažo kabinetas. Jame galima aktyvuoti basų pėdų taškus, einant refleksoterapiniu taku (paviršiai keičiasi nuo kankorėžių iki įvairaus smulkumo/stambumo akmenėlių). Ū – krykštavo! Dar keletas rankų/kojų pamirkymų į šaltą mineralinį vandenį ir jau galima keliauti toliau.

01-IMG_9980 02-IMG_9993 03-IMG_0004

Vytauto kalnas

Nuo Kneipo sodo reiktų eiti geltono namuko link (dar jame paragavus siaubingo skonio mineralinio). Už jo – Vytauto kalnas su žaliu desertu akims. Nusileisite pro kitą pusę ir tuomet jau laukia gražus paleipakrantinis pasivaikščiojimas.

04-IMG_0018 05-IMG_0033 06-IMG_0049 07-IMG_0063 08-IMG_0076 09-IMG_0122 10-IMG_0138

Valgis

Pakrante galite eiti iki ženklo „Rūkytos žuvys“, o tuomet sukti į kairę. Atsidursite Birutės gatvėje, kuri, kaip kokia namų šeimininkė, duoda maisto. Čia pasirinkimas nelabai didelis. Visų išgirta (už geras kainas ir atitinkamą kokybę) Pizza Fun – man vis tiek kaip Čili prieš dešimt metų. Todėl rekomenduoju jai po kaire esančią Sušinę (Birutės g. 1), kuri ne tik sušius, bet ir blynus, desertus ir sriubas siūlo.

Centrinis miesto parkas

Po valgio galite perstatyti automobilį prie Kultūros centro ir Kęstučio gatve eiti link Centrinio miesto parko. Vos pamatysite pėsčiųjų takelį po kaire – sukite. Laukia aukštos pušys ir kas 30 metrų įrengtos žaidimų aikštelės su vis kitokiais kosminiais laivais. Suaugusiems įstatyti treniruokliai, palyginus su vaikų žaidimų aikštelėm, atrodo kaip nuobodylos sapnas. Bet vis tiek – sapnas! Taip keliausite taku, kol vaikui atsibos sakyti „Ir dar vienas!“. Prieisite tuomet skeitparką (kur galima riedlentę išsinomuoti), o pasiekė paupį, sukite į dešinę ir grožėkitės Nemunu iki milžiniškosios Eglės sanatorijos.

12-IMG_0178 13-IMG_0189 14-IMG_0213 15-IMG_0251

Saulės terasa

Dėl šio punkto reikės šiek tiek labiau pasistengti, bet verta! Kadangi jau bus vakaras ir saulė lydys savo auksą, labai kviečiu pasispiginti Eglės sanatorijoje įrengtoje 7- to aukšto terasoje. Tik atrasti būtent tą liftą – mums užtruko. Klauskite gerųjų žmonių ir tegul jie jums parodo. Tiesa, kaip tik šiame punkte baigėsi fotoaparato baterija. Ir gerai, bus jums staigmena, kaip ten tiksliai atrodė gausiai šviežiomis uogomis apipilti desertai, žalieji kokteiliai, minkštieji šezlongai ir braškės, augančios vazonėliuose.

1-Desktop162

Mineralinio vandens garinimo statinys

O čia – daigintas ridikėlis ant salotų. Išėjus iš Eglės, beveik priešais ją – įdomus architektūrinis dalykas – iš šapelių sukurtas bokštas, kurio sienomis teka mineralinis vanduo tiesiai iš gręžinio. Kalbama, kad taip natūraliai sudaromas inhaliacijų po atviru dangumi efektas.

1-Desktop164

Aplankykit Birštoną, kol vasara dar nesibaigė!

Share on FacebookPin on Pinterest

1 Comment

  1. Pingback: Birštono gėrybės | Ū ilgoji

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *