Pavasarinis namų SPA

Parašyk komentarą
Savaitgaliai

Su tuo pavasariu reik atsargiai. Vieną akimirką spigina spindulys, o kitą – jau nosis varva. Vis reguliariai pasidomiu natūraliais imuniteto stiprinimo ir nuo peršalimų gydymosi būdais. O kai domiesi, skirtingi dalykai įsimagnetina ir įvyksta sutapimai. Štai mano draugė dizainerė papasakojo, kad ruošia ne už labai ilgo pasirodysiančią knygą „Aromaterapija vaikams“. Tai bus verstinė knyga, kurioje nuguls aromapsichologijos sistemos inovatorės Valerie Ann Worwood praktiški patarimai. Gražu buvo paklausyti, kad tekstą sumanyta iliustruoti lietuviškomis pievų žolelėmis, kurias knygos kūrėjai rinko visą vasarą, o vėliau džiovino suspausdami vaikiškose knygose, kad viskas dar labiau spinduliuotų gerą energiją.

01-IMG_4874

Belaukdama knygos mąsčiau, kad man ji turėtų būti gera patarėja, nes pati labai mėgstu aliejaus pagrindu kuriamas rūpinimosi savimi priemones. O nuo manęs užsikrėtė ir Ūla, kuri turi savo asmeninį vaikišką aliejų mišinį – labai minkštos konsistencijos, patogų tepti mažais pirštukais ir stipriai nesustingusį, kaip dažnai būna su aliejais. Jo sudėtis – ekologiški simondsijų ir sviestmedžių aliejai (ir viskas!), saugantys ir nuo vėjo, ir nuo saulės, ir nuo odos išsausėjimo.

02-IMG_4881 03-IMG_4858 04-IMG_4863

Tuomet į šitas mano mintis įsiterpė Facebook’o sraute šmėstelėjęs aromaterapinis rinkinys vaikams, skirtas peršalimų sezonui atbaidyti. Pavažiavau atgal ir ėmiau skaityti, o beskaitydama – užsimaniau išbandyti. Taip mūsų su Ūla pavasariniame namų SPA procedūrų sąraše atsidūrė aliejų mišinys „Sveika nosytė“, kurio pagrindas – arbatmedžio eterinis aliejus. Prevencijos tikslais jį rekomenduojama tepti prie nosytės ar ant šalikėlio kasdien išleidžiant į mokyklą/darželį. O jau sergant sloga, procedūrą daryti kas porą valandų ir aliejumi įtrinti ne tik panosę, bet ir krūtinę, pėdutes ar įlašinti porą lašų mirkant kojas.

05-IMG_4849 06-IMG_4891 07-IMG_4896

Kiti aliejų mišiniai pagal poreikį skirti stiprinti skirtingas vaikų silpnesnes vietas. Mišinyje „Tvirtas imunitetas“ derinami penki eteriniai aliejai: arbatmedis, čiobrelis, frankinčenso, eukaliptas ir mirta, o „Kosulio priešas“ skirtas stiprinti kvėpavimo takus. Man dar labai patiko purškiklis „Švarus oras“, kuriuo kasvakar po vėdinimo dar papildomai pakvėpinu kambarį. Šiame purškiklyje yra citrinžolių, levandų, arbatmedžio, citrinų ir benzoinės dervos eteriniai aliejai. Viskas kartu atlieka dezinfekuojantį efektą, išvalo orą, stiprina imunitetą, apsaugo nuo virusų. Ypač naudinga turėti, kai serga vienas iš šeimos narių.

08-IMG_4907 09-IMG_4920 10-IMG_4927

Gerai, kai viskas taip kvepia, minkšta ir švelnu. Dar geriau, kai niekas neserga. Tai nesirkit! O aš pabaigai palieku nuorodų sąrašėlį, jei prireiktų:

Vaikiški „Uoga Uoga“ reikalai.
Sveikatos linkintys „Kap Kap“ aliejų mišiniai.
Mūsų su Ūla mėgstami apatiniai drabužiai – „M&S“.
„Medvilniuko“ gražuolė lėlė su miegojimo kostiumu.

Share on FacebookPin on Pinterest

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *