8 Instagramo mamos iš Lietuvos

3 komentarai
Instagramo mamos

Ką veikia mamos iš Lietuvos (nors nebūtinai Lietuvoje) – pažiūrėti smagu Instagram’e. Prieš metus supažindinau su devyniomis savo mėgstamiausiomis, o šiandien papildau jų kompaniją:

@aleksandrakingodiary

Ryškių spalvų ambasadorė Aleksandra turi du mylimus vyrus – Dimą ir beveik dešimties mėnesių Leon. Visi trys jau senokai gyvena Londone ir dirba kaip laisvai samdomi kūrėjai foto ir video industrijoje. Leonui – kol kas tenka mūzos pozicija. Mažojo mama stengiasi, kad berniukas dalyvautų jos projektuose, bent būdamas užkulisiuose. Ir Leonas dėl to neprieštarauja – jo akis traukia tiek mamos kūrinių spalvos, tiek naujos pažintys. Jų dar padaugėjo, kai neseniai šeima atostogavo Balyje, kur kiekvienas praeivis jautė pareigą pakibinti mažylį. Aleksandros dienoraščiai – čia.

1-aleksandrakingodiary1 2-aleksandrakingodiary4 3-aleksandrakingodiary3 4-Collages43

@sigitos

Sigita – Kaune gyvenanti architektė. Save ji vis dar laiko šviežia mama. „Jau beveik du metai kaip nustojau save identifikuoti tik profesine prasme. Jaučiuosi esanti viskas: moteris, vyras, architektė, mama, silpna ir liūdna, gyvenanti įdomų ir lengvai sunkų gyvenimą. Estetika buityje ir apskritai mano gyvenime – labai svarbi.“ Nors Sigitos Instagram’o profilyje yra ir spalvų, bet man mėgstamiausi – juodai balti jos kampai ir apvalumai, kuriuos apžiūrėti galima čia.

1-sigitos1 2-sigitos 3-sigitos2 4-sigitos3

@ritaodrita

Rita – dviejų mergaičių mama, dirbanti finansų sektoriuje, kur viskas struktūrizuota ir paremta instrukcijomis. Ji prisipažįsta, kad ir sau bei savo veiklai esanti griežta, tačiau ieško balanso tarp profesinių savybių ir meilės menui, kūrybai. Savo Instagram’o nuotraukose Rita stengiasi fiksuoti mielus kasdienius dalykus. Turbūt todėl jos profilis panašus į jaukumo muziejų, kurio adresas – čia.

1-ritaodrita4 2-ritaodrita 3-ritaodrita2 4-Collages44

@mliepaite

Miglė – pusantrų Barboros mama. Dar – vertėja, svajojanti apie fotografiją. Labiausiai jai patinka ilgi pasivaikščiojimai Santariškių, Jeruzalės, Žaliųjų ežerų, Verkių miškais ir parkais, kurie darbo dienomis būna beveik tušti, todėl merginoms kompaniją palaiko sunkiai su kitais šunimis draugaujantis parsonas Džiugas. „Po Vilniaus senamiestį bastomės kaip turistės, lankom parodas ir gana dažnai keliaujam į šeimos ar tik mudviejų su Barbora pasimatymus įvairiose gražiose ir skaniose vietose.“ – dar prideda Miglė. Su mama ir dukra virtualiai pasimatyti galima čia.

1-mliepaite 2-mliepaite1 3-mliepaite2 1-Desktop207

@mzija.sun

Augutė sako, kad ją labai džiugina tai, jog Lietuvoje mamystės atostogos trunka dvejus metus. Šiuo metu kartu su vienerių Saule ji ieško sau mėgstamos veiklos, mat nebežada grįžti į finansų ir bankininkystės sektorių, kuriame anksčiau išsijuosusi dirbo. Dabar didžioji ir mažoji moterys skaito knygas, daug vaikšto lauke, mėgsta keliauti po Lietuvą, šokti ir bučiuotis. Kaip tai atrodo, galima pamatyti čia.

1-mzija 2-mzija2 3-mzija3 4-mzija4

@rutafreddi

Jau šešiolika metų Lietuvoje nebegyvenanti Rūta iš pradžių išvyko pas vyrą į Italiją. Po kelių metų abu persikraustė į Vokietiją, kur gimė jų sūnus. Šiuo metu ji dirba reabilitacijoje, o laisvą laiką leidžia būdama su sūnumi, skaitydama ir daug fotografuodama. Kad Rūta turi puikią akį, galima įsitikinti čia.

1-rutafreddi2 2-rutafreddi 3-rutafreddi1 4-rutafreddi3

@inn.eli

26-erių Indrė Italijoje gyvena jau aštunti metai. Pirmus tris praleido Bolonijoje, kur studijavo filosofiją, o dabar su savo šeima įsikūrę Romoje. Indrė papasakojo, kad vieną vasarą atostogų metu nutarė susirasti praktiką Vilniuje, „Baltų lankų“ leidykloje. Bevaikštinėjant sostinės gatvėmis, ją sustabdė paklydęs romietis. Tolimesnė įvykių eiga Indrei primena filmo scenarijų, o siužetas maždaug toks – jiedu kartu apsigyveno Romoje ir augina trijų su puse sūnų Elia. Šiuo metu Indrė dar studijuoja leidybą ir kultūrinį žurnalizmą Romos Sapienza universitete. Į didmiestyje užfiksuotas ramias akimirkas galima pažiūrėti čia.

1-inn 2-inn1 3-inn2 4-inn3

@krislovera

Kristina – kaunietė, mainų programos dėka atsidūrusi Toronte, Kanadoje. Turėjo ten užsibūti metus, o liko septyniolikai (skaičius – ne baigtinis). Jos vyras Javier yra mados fotografas, filmų kūrėjas, o pati Kristina turi nedidelį renginių organizavimo verslą. Kai prieš penkiolika mėnesių jų šeimą papildė dukrytė Luka, pora paklausė draugų patarimo nekeisti gyvenimo būdo, o leisti vaikui prie jo prisitaikyti. Kristinai labai patinka gyvenimas dideliame mieste (ir ne tik Toronte, iki Niujorko – vos pusantros valandos skrydis). Javier smarkiai įsitraukęs į Toronto meno sceną, tad jie dažnai lankosi įvairiuose renginiuose ir pasirodymuose. Luka taip pat jiems palaiko kompaniją su garsą izoliuojančiomis ausinėmis. Subtilūs ir minimalistiški Kristinos kasdienybės pastebėjimai – čia.

1-krislovera 2-krislovera1 3-krislovera2 4-krislovera3

3 Comments

  1. Pingback: 10 Instagramo mamų iš Lietuvos | Ū ilgoji

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *