Didysis gerųjų programėlių sąrašas

6 komentarai
Kitos temos

Esu iš tų, kurie nededa ant svarstyklių kaladėlių ir kankorėžių, o priešingoje pusėje – išmaniųjų ir plančečių. Manau, kad su saiku (o jis labai lengvai kontroliuojamas telefone turint vaikų režimo programėlę, kuri automatiškai išsijungia po nustatyto laiko) išmaniosios technologijos yra naudingos, pasakojančios istorijas taip įdomiai, kaip anksčiau dar niekas negalėjo papasakoti ir svarbiausia, leidžiančios vaikui kurti, mąstyti, įsitraukti.

Kol kas dar kuruoju išmaniuosius Ū užsiėmimus, atrinkdama programėles, kurios atitinka tiek kokybinius, tiek estetinius reikalavimus. Ir negailiu keletos eurų sumokėti už jas – puikias savo vidumi ir be iššokančių reklamų. Galų gale, juk tai – tas pats, kaip pirkti bet kurį kitą žaislą.

Mano programėlių atradimai prasidėjo nuo lietuvių Pepi Play, kuriuos jau kalbinau ir pristačiau puikius jų darbus. Tuomet supratau vieną paprastą, bet akis atvėrusį dalyką – reikia ne rinkti po vieną uogą, o žiūrėti į mišką, kuriame jos auga. Taip nukeliavau į keletos geriausių edukacinių programėlių kūrėjų puslapius ir spėjau susižavėti daugeliu jų produktų.

Todėl ilgasis gerųjų programėlių sąrašas suskirstytas būtent pagal jų mamas ir tėčius. Atsisiųsti programėles galite įvedę jų pavadinimus programėlių parduotuvėse. Tiesa, kai kurios (pvz. TinyBop) skirtos tik Apple produktams.

1. Intro To Math / Montessorium
Programėlė, skirta apskritai suvokti skaičius, išmokti juos rašyti, suprasti, ką reiškia pats skaičiavimas.

2. Intro to Colors / Montessorium
Geras papildomas būdas mokintis spalvas ir atspalvius, sužinoti jų pavadinimus angliškai, o paskui labiausiai patikusiomis – nuspalvinti piešinius.

3. The Robot Factory / TinyBop
Kiek vyresnėms inžinierėms ir sumaniems konstruotojams – galimybė sukurti savo puikiai veikiantį robotą, išbandyti jį kliūčių pilname pasaulyje, o vėliau – dar ir kolekcionuoti skirtingus.

4. The Human Body / TinyBop
Fantastiškas būdas suprasti žmogaus kūną, išbandyti virškinimo procesą su skirtingu maistu, išmokti kaulų pavadinimų, pamatyti, kaip veikia ausies ir akies aparatai bei nervų sistema.

5. Plants / TinyBop
Vaikas gali keisti sezonus ir paros laiką, valdyti oro sąlygas ir suprasti skirtingų augalų gyvavimo ciklus.

6. Homes / TinyBop
Keliauji po pasaulį, išsirenki ten esančius skirtingus namus, lendi į jų vidų ir darai ką nori. Pavyzdžiui, paleidi groti vinilinę plokštelę arba paglostai prie jurtos mekenančią avį.

7. Simple Machines / TinyBop
Gera fizikos įžanga, paprastų mašinų mechanizmai ir jų veikimo principai – pirštų žaidime.

8. Toca Kitchen 2 / Toca Boca
Pasirenki ingredientus ir gali kepti, trinti ar virti maistą trims skirtingiems herojams. Gera virtuvės treniruotė ir įžanga į maisto ruošimą.

9. Toca Natura / Toca Boca
Žemės lopinėlį apsodini medžiais, užlieji ežeru, prisodini krūmų, kol jis tampa tinkamas apsigyventi skirtingų rūšių gyvūnams. Praktinė gamtos pamokėlė!

10. Toca Pet Doctor / Toca Boca
Gyvūnėlių gydykla visiems atvejams – net ir tokiems, kai slieko uodega į mazgą susisuka.

11. Toca Lab / Toca Boca
Kiek vyresniems mokslininkams – cheminė laboratorija su visa Mendelejevo lentele. Visas medžiagas galima padegti, užšaldyti, sutrinti ir kitaip eksperimentuoti.

12. Toca Hair Salon Me / Toca Boca
Nufotografuoji draugą/save/močiutę ir sukuri jiems visiškai naują šukuoseną.

13. Toca Mini / Toca Boca
Visapusiška padarėlių kūrimo mašina – nuo veido bruožų iki aprangos ir aplinkos.

14. Toca Builders / Toca Boca
Šeši skirtingas funkcijas atliekantys statybininkai gali sukurti visą rajoną.

15. Toca Tailor Fairy Tales / Toca Boca
Užduotis mažiesiems kostiumų dailininkams – sukurti aprangas dviems herojams. Galima naudotis visu spintos turiniu, taip pat siūti iš pateiktų medžiagų arba naujas faktūras gauti nufotografuojant bet ką – kad ir savo piešinį.

16. Toca Store / Toca Boca
Man patinka, kad su šia programėle (ir vienu prietaisu) galima žaisti dviese. Viršuje – informacija pirkėjui, apačioje – pardavėjui.

17. Toca Tea Party / Toca Boca
Ši irgi – skirta žaidimui keliese. Paruoši arbatėlės stalą ir pasikvieti draugų.

18. Duckie Deck Homemade Orchestra / Duckie Deck
Su programėle galima kurti muziką, naudojant kasdienius mus supančius daiktus – užtrauktuką, raktus, šaukštą ar kaladėles.

19. Duckie Deck Trash Toys / Duckie Deck
Duckie Deck mėgsta kurti programėles, kurios įkvėptų padaryti ne tik kompiuterinius, bet paskui ir tikrus objektus. Ši – atveria akis, kaip šiukšles paversti žaislais.

20. Loopimal / Yatatoy
Muzikinis programavimo pradžiamokslis patiems mažiausiems. Su juo vaikas turi suprasti, kad skirtingas simbolis reiškia skirtingą gyvūnų šokio judesį. O sudėjus juos į sekų grandinę – gauname šokio kompoziciją.

Tai tiek! Jūsų įspūdžių ir atradimų kaip visuomet lauksiu komentaruose.

6 Comments

  1. Pingback: 8 tėvų ir vaikų namų savaitgalio idėjos |

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *