Ū ilgoji x Dåhlia KIDS: popierinė lėlė

Parašyk komentarą
Popierinė lėlė

Turiu džiugių žinių! Popierinių lėlių projektas, kurį pradėjo justesmwhr kosmonautė, tęsiasi kartu su Dalia Gražele – Dåhlia KIDS. Jos žirafos, papūgos, lapės ir šunys visai neseniai pradėjo puošti vaikų kambarius (jei užsimanysite pasipuošti ir savuosius, dalinuosi nuoroda į MĖTA HOME). Trumpame mūsų interviu Dalia pasakoja apie tai, ką veikė anksčiau ir ką veikia dabar. O mums kompaniją palaiko lietaus nebijanti RAIN’ė. Popierinę katę su visais botais ir lietpalčiais galite atsisiųsti ČIA iki gegužės 3 d.

2-2

Dalia, papasakok savo kūrybinių etapų istoriją. Kaip atvažiavai iki iliustracijų vaikams stotelės?

Su iliustracija ir piešimu niekada nieko bendro neturėjau. Net sakyčiau, kad akademinis piešimas, man buvo viena sunkiausių paskaitų. Studijavau fotografijos ir medijų meną Vilniaus dailės akademijoje, vėliau tęsiau mokslus ir baigiau magistrą Madride. Tiesiog mėgdavau piešti mielus dalykus savo užrašinėse. Kas pamatydavo, sakydavo, jog galėčiau piešti vaikams. Matyt, taip ir įkalbėjo man tą mintį.

Viskas prasidėjo rimčiau, kai pradėjau dirbti vaikų mokyklėlėje kaip administratorė ir darbelių mokytoja. Vis reikėdavo kokių gražių informacinių lapelių, kuriuos vaikai, bėgant laikui, net kolekcionuoti pradėjo. Tuomet pradėjau labiau tuo domėtis. Ir tai darau iki šiol. Taip pat toliau dirbu su fotografiniais projektais. Mane labiausiai domina fotografijos kygos, zinai, žodžiu, visai kitokio pobūdžio dalykai.

3-3

Kai neturi vaikų, ar lengva nuspėti, kas jiems patiktų? Kur nors pasitikrini?

Tai, kad neturiu vaikų, kartais sudaro mažų nepatogumų. Pavyzdžiui, neturiu jokio vaikiškai mielo kambario, kurį galėčiau dekoruoti ir derinti piešinius. Todėl čia man padeda draugės. O jei rimtai, stengiuosi galvoti, ką norėčiau, kad mano vaikas matytų ir vertintų, kaip gražų dalyką. Taip pat siekiu, kad piešiniai būtų ilgaamžiški, kad vaikas jį galėtų turėti kambaryje nuo pačių pirmų dienų iki pauglystės ar net ilgiau.

Pirmas to išbandymas kaip tik jau prasidėjo – renginyje “PIN diena: KULTŪROS MARATONAS Kablyje“. Mano iliustracijos iki sekmadienio bus eksponojuomos visai kitokioje erdvėje.

1-1

Popierinės lėlės projektui pasirinkai Rainę. Pristatyk ją.

RAIN’ė (džiaugiuosi, kad pavyko sugalvoti pavadinimą, kuriame ir nuorodą į lietų, ir į rainą kailį) yra lėlė – katė, įkvėpta lietingų lietuviškų dienų. Ji gyvena drauge su savo žuvyte ir nebijo lietaus, nes turi daug lietpalčių, didelį skėtį ir spalvotų guminių batų. Geriausias jų draugas yra tamsus lietaus debesėlis su spalvotais lašais. Tikiuosi, kad bus smagu su ja žaisti ir tai padės prisijaukinti lietų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *