Jolitos triukas: nevalgus kūdikis ir švelni apgavystė

Parašyk komentarą
Tėvų triukai

Iliustracija: Kissi Ussuki

Nulis vaikų užaugo tiksliai pagal tėvystės vadovėliuose aprašytas situacijas. Kas suprantama, kaip „teisinga“, nebūtinai suveikia. Todėl šventai tikiu į tėvų kūrybiškumą, kuris padeda ne tik subtiliai išsisukti iš situacijų bei pasiekti tikslą, bet ir išlikti pozityviai nusiteikusiems. Antras įrašas šioje rubrikoje – Jolitos istorija apie tai, kaip galima švelniai apgaudinėti nevalgią beveik-vienmetę:

„Beveik visi mano triukai yra susiję su papildomu maitinimu. Jie – gan paprasti, bet išlieka pagrindinė taisyklė – nenaudoti to paties triuko nuolatos, nes jis pabosta ir nebeveikia. Vienas tokių, kuris iki šiol praverčia, yra susijęs su dukros „pomėgiu“ tik padegustuoti, o ne normaliai pavalgyti.

Darau taip: padedu priešais dukrą dubenėlį ir lėkštę. Dubenėlis būna su kaupu prikrautas maisto, o lėkštė – tuščią. Į tuščią lėkštę įdedu mažą mažą gabaliuką to paties maisto, bet iš puodo, esančio toliau. Tuomet pasiūlau valgyti maistą iš kupino dubenėlio. Aišku, dukra – nė pro kur. Iškart tiesia pirštą ir nori paragauti to, kas yra beveik tuščioje lėkštėje. Taip ir žaidžiame. Vis įdedu po mažą gabaliuką į tuščią lėkštę, nepamiršdama pasiūlyti maisto iš dubenėlio (nors ir žinau, kad ji atsisakys). Galų gale, taip ragaudama po gabaliuką, dukra visai daug suvalgo.“

__

Kaip aprengti besirangantį mažylį, ką daryti su autokėdutės nekenčiančiu prieštarėku, kaip atpratinti nuo snarglių valgymo – nesvarbu, kokio amžiaus jūsų vaikas, bet jei radote išėjimo duris iš konkrečios situacijos – pasidalinkite: letter@uilgoji.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *