Nauji dalykai Kaune

10 komentarai
Savaitgaliai

Kaunas nuo 15-kos man buvo didelė simpatija, mat jame gyveno geriausia draugė, kurią lankydavau vos progai pasitaikius. Ir šiandien jaučiu miestui šiltus jausmus, o nuvykusi visuomet randu kažką o! ir mmm! Po ilgokos pertraukos, praėjusį savaitgalį vėl lankiau Kauną. Kiek puikių naujų vietų pridygo! Dalinuosi atradimais, kurie nenustebins Kauno mylėtojo, bet turėtų suintriguoti tuos, kurie nebuvo čia metus ar ilgiau.

KAVOS ir PRIE KAVOS

„Knygų ministerija“ – šitą trijų savaičių šviežumo vietelę, kaip Šv. Onos bažnyčią pageidaučiau ant delno parsigabenti į Vilnių. Tarp knygų gerai skaitosi, o tarp kavų ir desertų – gerai vartosi knygos.

„Nata Box“ – užeiti, nusipirkti ir išeiti. Manau, kad toks variantas geriausias, kalbant apie šią desertinę. O nusipirkti galima tikrų portugališkų ryžių pyragaičių ir kitų įdomių desertų.

„Spurginė“ – tiek kalbėta apie šią vietą! O užėjau pirmą kartą tik po 15-kos metų nuo pirmo išgirsto pletko. Bet, pasirodo, anoks čia ne praradimas, nes viskas ten – taip pat. Nuo interjero iki pardavėjos ir baigiant varškės spurgomis. Eilė greit juda, linkiu išstovėti!

VĖLAI PAPUSRYČIAUTI

„Čiop Čiop“ – atsikraustę į Kauną, organizuoja kulinarinius renginius ir teminius vėlyvus pusryčius, kurių bent kartą derėtų nepraleisti.

„Uoksas“ – vieta – ne nauja, bet patinka! Gal ne per daugiausiai vegetariškų opcijų, užtai esamos – gardžios.

VEGETARIŠKAI PAVALGYTI

„Moksha“ – bijau, kad jai vis dar neatsirado geresnės alternatyvos. Pirštapsilaižytina vieta, tik gaila, kad šiuo metu atostogauja ir tai darys iki kovo 5 d.

„Ridikas“ – taip ir neaplankytas, nes, pasirodo, sekmadieniais nedirba. Be reikalo! Mat įsikūręs traukinių stotyte ir labai tinka papietavimui prieš išvažiavimą. Tikiuosi, kad kitą kartą ištaikysim paragauti jų falafelių ir viso kitko iš veganiško meniu.

„Agave“ – įkišau nosį – jaukumas gal ir ne šimtaprocentinis, bet labai gerų atsiliepimų girdėjau apie šį meksikietišką restoraną, kuriame tortilijas, fajitas ir guacamolę gamina šefas Rodrigo. Pasilikom kitam kartui išragauti.

VAKARINĖ DALIS

„Vingiu dubingiu” – inteligentiška aludė, kurią vakarui rekomenduočiau labiausiai. Šeimininkai turi skonį tiek alaus rūšims, tiek muzikai. Tai jausdama, susirenka maloni publika.

„Kamerinis“ – vieta kokteiliams gerti ir vidiniame kiemelyje patrypčioti. Visai nieko, bet ne mano skonio. Spėju, kad patiktų tiems, kurie mielai eina į Vilniaus „Distileriją“.

KĄ PAVEIKTI

„Kitokia Grafika“ – riso printus ir komiksų kultūrą kultivuojanti studija, į kurią patekti turbūt galima draugiškai parašius laišką. Verta užsukti ir gal net rasti geriausią popierinį draugą savo namų sienai.

„Kabinetas“ – šiuolaikinio meno erdvė, kurioje be parodų vyksta dar ir diskusijos, mokymai bei filmų peržiūros.

Kauno fotografijos galerija – nenuvilia organizuodama šiuolaikinės fotografijos parodas. Savaitagalį kaip tik įpuolėm į naujos atidarymą ir buvom labai patenkinti.

Ūkininkų turgelis – šeštadieniais, prie pilies ir buvusios „Fluxus“ ministerijos, nuo ryto iki kokios 14 val. maksimum. Gerų dalykų ten pirkau – nuo garstyčių su spanguolėm iki traškių džiovintų grikių, kuriuos labai mėgstu ant chia pudingo barstyti.

DAR GALIMA: įsimylėti palmę VDU botanikos sode, V. Kudirkos bibliotekoje per skliautuotus langus pažiūrėti į Laisvės alėją, nepraeiti ne tik pro „Vilties“ vaistinę su neįtikėtino grožio stikliniais varvekliais, kabančiais nuo lubų, bet ir įsiprašyti į šalia esančios Arbatinės tualetą – laiko mašiną (tiesa, pačioje Arbatinėje – pigus ir kokybiškas vegetariškas maistas), užlipti ant Prisikėlimo bažnyčios stogo, pasivaikščioti po keistą Kiemo galeriją ir spooky iškamšų prikimštą T. Ivanausko zoologijos muziejų, patikrinti, kas eksponuojama šiuolaikinio meno galerijoje „POST“ ir kokie renginiai vyksta „Kauno Menininkų Namuose“ ir pažiūrėti, kaip gražiai atsinaujino Čiurlionio muziejus. O visus vykstančius kultūrinius renginius susekti padės Kaunas pilnas kultūros.

10 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *