Kiek naujų vietų Vilniuje!

6 komentarai
Savaitgaliai

„Ice Dunes“ nuotr.

Beveik prieš metus rašiau apie puokštę naujų vietų Vilniuje ir tas sąrašas man pačiai atliko tokią gerą šperos funkciją, kad vos atėjus savaitgaliui, vis grįždavau prie jo. Per tuos metus tiek visko pridygo, kad tikrai turėjau smagumo sudėti viską į vieną įrašą:

I Š B A N D Y T O S

Elska – taip neblogai kasdieniuose maršrutuose prilipo, kad net nauja vieta ne visai apsiverčia liežuvis ją vadinti. Bet dėl skanaus chia pudingo ir gražių neonų ant sienų – užsižymiu istorinės kronikos dėlei.

Backstage Cafe – Ševčenkos loftų kiemuose įsikūrusi kavinė su viduje šeimininkiškai lakstančia levrete. Kai gražus interjeras, ir kava skaniau geriasi!

Kmyninė – joje galiu išjausti visas nostalgijas savo gimtam miestui. Nebrangioji „Biržų duonos“ produkcija, mėgstamiausia duona su kanapėmis, kmynų arbata – viskas vienoje vietoje. Kmyninė turi net keturias lokacijas. Į tą, esančią šalia Prezidentūros, takelį jau praktiškai išmyniau, nes vis užsuku ten po paskaitų.

Her Excellency – keli kvadratiniai metrai Paryžiaus. Vieta, kurioje smagu trumpam užbėgt ir palikt savo lūpdažį ant kavos puodelio.

Ice Dunes – džiaugiuosi, kad negyvenu šalia jų, nes gali būti, jog nesusilaikyčiau ir užsukčiau bent kas antrą dieną. Visiems žinoma, kas nutinka su dalykais, kai jie kartojasi per dažnai. Todėl tikrai pakanka ir karto per savaitę, haha! Nuostabių ledų gamintojai, tiesa, turi ir slaptą kampelį vaikams žaisti (nors ir gaila, kad sėdėdamas prie staliuko nieko nematai ir mažesnis kosmonautas tikrai gali iš to kampelio nugrybauti į virtuvės patalpas).

Patore – smagiai pamišę kepyklos šeimininkai naudoja tik ekologiškus ingredientus, todėl jų gardėsių skonis, matyt, ir yra toks apsilaižytinas.

Sluoksniai – sumuštiniais (taip pat ir vegetariškais) garsėjanti vieta, nors kaip tik sumuštinio ten ir nevalgiau. Priminimas sau užsukti antrąkart.

Spoon Out – Halės turgus dabar – gražus Frankenšteinas. Po tuo pačiu stogu gali ir prabangaus sūrio, ir kinietiškų apatinių įsigyti. Todėl ir Spoon Out – nesimaivo, ant klijonke padengto stalo deda super skanų azijietišką maistą.

Tarbushi Bistro – oj, laikykitės ten užsukę! Ir jei imsit vegetariška rinkinį, tai gausite tokią lėkštę, kuri užims bent puse stalo (spring roll’sai, koldūnai su daržovėmis, puikūs falafeliai, kelių rūšių salotos, humusas ir dar berots šiek tiek kuskuso – ir čia vienam žmogui). Didelės porcijos, labai geros kainos.

Štrudelinė – visai neseniai Goštauto gatvės „Verslo trikampyje“ įsikūrusi šeimyninė (ir užsukus labai jaučiasi, kad ta šeimynėlė nuoširdžiausiai stengiasi) štrudelių kavinė, kurioje pagal pavadinimą gamina ilgus štrudelius ir pjausto juos taip, kaip klientas pageidauja. Yra ir saldžių, ir nesaldžių (vegetariški: su grybais, su špinatais ir su baklažanais), o mano mėgstamiausias turbūt natūralios kakavos juodas štrudelis.

Love – puiki vieta pasimatymui be vaikų, kurioje galima paprašyti kokteilių nealkoholinės versijos ir aš dažnai naudojuosi šia galimybe. Taip pat labai rekomenduoju užkandžius ir selfį tualete.

Sanatorija – tik neikite į šią džino biblioteką savaitgaliais (nieko bendro su subtilumu ten nepamatysite), geriau užsukit antradienį ar trečiadienį. Pamatysit, paliks įspūdį!

N E P A T I K R I N T O S

Rūdninkų knygynas – atsinaujinęs knygynas dabar duoda ir kavos, bet vis nerandu laiko išbandyti jų atmosferos.

Sapno košė – ir saldžių, ir nesaldžių košių vietelė.

Italala Caffe – jau tris garsius komplimentus girdėjau apie šią naują vietą Vokiečių gatvėje.

Health – subalansuoto maisto (net ir vizualiai) vieta.

Paupio 12 – girdėjau, kad tinkama su vaikais, bet mes su Ūla dar nebuvom.

Spice – bare „Turgus“ įsikūrusi azijietiško maisto vietelė, veikianti pilną dieną.

Benedikto turgus – man atrodo, kad čia bomba. Panašiausia versija į Varšuvos „Hala Koszyki“ ir smarkiai nušluostanti nosį tai, kuri prieš keletą mėnesių įsikūrė Naujamiestyje.

Anayor – draugų išgirta paprasta, bet labai gardaus vegetariško maisto vieta.

Paloma bistro – iš nuotraukų už interjerą galima rašyti dešimt. Ir kurgi ne, jei jį kūrė naujosios Mažvydo bibliotekos autoriai.

6 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *