Iliustracija: Kissi Ussuki
Nulis vaikų užaugo pagal tėvystės vadovėliuose aprašytas situacijas. Kas suprantama, kaip „teisinga“, nebūtinai suveikia. Todėl šventai tikiu į tėvų kūrybiškumą, kuris padeda ne tik subtiliai išsisukti iš situacijų bei pasiekti tikslą, bet ir išlikti pozityviai nusiteikusiems. Apie tai galvodama, supratau naujos rubrikos poreikį. Ir šiandien ją jau pristatau! Pirmasis triukas, priklauso Rūtai, kuri papasakojo, kaip pilnoje reikalų dienoje išsisukdavo su nekantriu darželinuku:
„Vienas iš mano sūnų yra mažasis genijus – labai gabus ir turi lengvą autizmo spektro sutrikimą, todėl yra kiek sunkiau sukalbamas, gi kaip ir visi genijai. Papasakosiu apie atvejį, kurį galima pritaikyti kiekvienam užsispyrusiam mažyliui, ypač, kai laukia įtempta diena ir daug atsakingos veiklos.
Vaikiukas tada dar buvo darželinukas ir gal po ligos, nes liko su manimi namie. O kaip tyčia – krūva rūpesčių: nuvežti vieną popierių į savivaldybę, kitą popierių kažkur kitur, atsiimti kažkokią siuntą, susitikti su dviem bičiuliais senai planuotam pokalbiui ir t.t. „Nieko nebus“ – pagalvojau, – „teks visur važiuoti su mažuoju“. O jis gi nemėgsta nuobodžių mamos reikalų, dar labiau nemėgsta jam neįprastos veiklos ir ypatingai nemėgsta, kai iš jo prašoma kantrybės.
„Žiūrėk, sūnau, šiandien bus ypatinga diena – mes kartu su tavimi turėsime nuveikti daug dalykų“ – pasakiau. Ir pripiešiau kelis sąsiuvinio lapus „nezgrabnų“ piešinėlių, savotiškų komiksų. Juose buvo pavaizduota, kur mes važiuosime, ką darysime ir ką veiksime po to. Paskutinis langelis, be abejonės, buvo labai maloni veikla.
Šitas sąsiuvinis su piešinėliais, ant gumutės kabančiu tušinuku ir pareiga uždėti „varnelę“ prie to, kas jau atlikta, buvo vaikui labai svarbus. Jis visur ėjo į jį įsikibęs, žymėjo, žiūrėjo, kur paskui turime nuvažiuoti ir vos imdavo zirsti – primindavau, kiek jau daug nuveikėm ir kiek mažai liko iki malonaus žaidimo namuose. Suveikė neįtikėtinai – viską apvažiavom, visur suspėjom ir nebuvo nė menkiausio skandalo.“
Kaip aprengti besirangantį mažylį, ką daryti su autokėdutės nekenčiančiu prieštarėku, kaip atpratinti nuo snarglių valgymo – nesvarbu, kokio amžiaus jūsų vaikas, bet jei radote išėjimo duris iš konkrečios situacijos – pasidalinkite: letter@uilgoji.lt.