Beržinės suknelės istorija

Parašyk komentarą
Gražūs daiktai / Sukurta Lietuvoje

Karolina Janulevičiūtė – 22-iejų VDA studentė, pavasarį baigsianti mados dizaino bakalaurą. Jau penktas mėnuo kūrybinio įkvėpimo baigiamąjam darbui ir savo formuojamam ženklui „Studio Karolina“ ji ieško Taline, išvykusi ten pagal mainų programą. Vienas iš jos įgyvendintų projektų – Beržinė suknelė, kurią fotosesijoje įamžino tarp Niujorko, Paryžiaus ir Talino skraidanti ir su žymiausiais vaikų mados prekės ženklais dirbanti fotografė estė Katrina Tang. Visą Beržinės suknelės istoriją sužinosite perskaitę mūsų susirašinėjimą.

1-berinsuknel

Karolina, kokia šios suknelės priešistorė?
Nuo rugsėjo pabaigos, pagal mainų programą studijuoju Taline. Vienas iš mano kurso darbų buvo komercinė viršutinių drabužių kolekcija estų ženklui „Lenne“. Be šios kolekcijos, turėjome laisvą užduotį sukurti vieną drabužį ar komplektą pagal tą pačią inspiraciją. Kadangi mano pasirinkta tema buvo Pabaltijo miškai, uogos, akmenukai, pievų gėlės, miško medžiai, jūros bangos, švyturio dryžiai, pamažu iškilo suknelės vaizdinys.

Pamačiusi fotosesiją, kurioje įamžinta Tavo kurta suknelė su beržo žievę imituojančiais raštais, pagalvojau, kad būtent to man trūksta lietuviškoje vaikų madoje – atsigręžimo į save, lietuviško/baltiško identiteto paieškos, minimalizmo perteikimo ne tik per patogumą ir subtilios duoklės mergaitiškumui, puošnumui, ką puikiai atlieka antras, persišviečiantis suknelės sluoksnis. Papasakok apie bendradarbiavimą su fotografe Katrina Tang.
Fotosesijos lokacija – Rüütelkonna hoone, buvę Riterių rūmai Talino senamiestyje ant kalvos, vienas iš laikinų Estijos menų akademijos pastatų. 7 valandą ryto, dar prietemoje, kopiau viduramžių akmenimis grįstomis gatvėmis į fotosesiją, kuri buvo tokia sklandi ir sėkminga, kad net juokinga, nes nemoku estiškai, kad galėčiau paaiškinti mažai mergaitei, kaip ji turėtų elgtis. Man labai pasisekė, kad tai buvo vienos iš dėstytojų dukra, kuri natūraliai buvo tiksliai tokia, kokią įsivaizdavau.

Fotografė Katrina Tang turi daug patirties ir moka puikiai elgtis su vaikais. Savo projektui, Beržinės suknelės fotosesijai, buvau sugalvojau tokį siužetą: kukli mergaitė, pasprukusi nuo nuobodžios suaugusiųjų šventės ir rimtų pokalbių, susikuria savo pačios pasaulį, savo kampą, kupiną nuotykių, net jei kitiems tai atrodo tik pilka siena.

2-berinsuknel1

Džiaugeisi, kad rezultatas sulaukė teigiamų atsiliepimų – tiek iš dėstytojų, fotografės ir pačios mergaitės. Dabar tau rūpi platesnė reakcija. Jei sulauktum pageidavimų, ar būtų galima įsigyti Beržinę suknelę?
Kuriant man labiausiai patinka, kai sulauki atsako iš žmonių, norinčių tai turėti ir devėti. Tam sukūriau savo Etsy internetinę parduotuvę, kurią vis atnaujinu ir palaikau. O turint pageidavimų, visuomet galima parašyti laišką, nes kiekvienas drabužis ar aksesuaras gali būti sukurtas asmeniškai.

Linkiu Karolinai sėkmės ir laukiu Beržinės suknelės iš Talino atkeliaujant į Ūlos spintą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *