Antrą vasarą mėgstamiausi

3 komentarai
Gražūs daiktai / Savaitgaliai

Įdomu stebėti save ir jausti, kaip ankstesnis noras ieškoti vis naujų ir kitokių daiktų, susitraukia iki minimumo. Ir darosi smagu, kai išmetant seną pakuotę, į jos vietą padedi lygiai tokią pačią naują. Nes nebereikia eksperimentuoti. Gerai žinai, kas tau (pa)tinka. Todėl šįkart sąrašas šiltojo sezono simpatijų – ne naujausių trendų, o kaip tik – jau antrą vasarą mėgstamiausių:

1-IMG_9683-1

MAISTAS: chia pudingas

Balsuoju už gaiviausius pusryčius vasarą – chia pudingą. Ant jo galima kasryt paeiliui berti vis kitas lietuviško kaimo uogas. Dalinuosi receptu, kaip pati jį darau (kai už mane nepadaro asmeninis šefas) su tomis, kurios dar nebandė. O darau iš vakaro. Tereikia į stiklinę įpilti 2/3 migdolų pieno (arba kokosų, ryžių, sojos, bet migdolų – skaniausia) ir įberti kokius porą nemažų šaukštų sėklų. Tuomet pamaišyti, palaukti 15 min, kuomet sėklos šiek tiek išbrinks, ir vėl gerai išmaišyti.

Po antrojo pamaišymo dar įberiu keletą razinų – tuomet būna saldžiau. Ir dedu į šaldytuvą iki ryto. O ryte belieka papuošti uogomis ir vaisiais. Įkvėpimo semiuosi iš šio Instagram’0 puslapio (tiesa, ten labiau glotnučių dubenėliai, ne chia pudingas, bet puošybos elementai – sutampa): @smoothiebowl

Pasigaminsite kelis kartus ir suprasite, kokia konsistencija – skystesnė ar standesnė, jums labiau patinka. Man, asmeniškai, patinka tokia aviečių džemo – minkšta, bet pakankamai standi. Du įdomesni ingredientai, kurių verta paieškoti ūkininkų turgeliuose – tai super sveiki ir skanūs daigintų grikių traškučiai bei žiedadulkės.

2-IMG_9618-1

SKAITINIAI: žurnalai ir knyga

Turiu tris mėgstamiausius žurnalus – du lietuviškus ir vieną anglišką. „Literatūrą ir meną“ mėgstu už parodų, kurias aplankau, recenzijas ir lietuviškas literatūrines aktualijas, o „Legendos“ – suskaitau iki paskutinio puslapio. Ir kaupiu šito žurnalo numerius, nes laukiu, kol Ūla mokykloje ims mokytis Lietuvos istorijos. Taip intriguojančiai pateikti kunigaikščių peripetijas ir istorinių asmenybių biografijas nepavyko nei vienam mano skaitytam vadovėliui.

Angliškai skaitau „The Happy Reader“ – apie malonumą skaityti. O visas knygas einu pirkti į įstabų „Eureka!“ knygyną. Kadangi pažįstu ten dirbančius, žinau, kaip skrupulingai ten atrenkamos anglų kalba parašytos naujienos – čia pristatomi visi tarptautinių konkursų laureatai ir kiti pasauliniai „ant bangos“ esantys autoriai. Be to, plačiausia iš visų Lietuvos knygynų – grafinių novelių lentyna.

Nuotraukoje – leidinys, kuris iš tiesų būtų vertas nuskalbtosios antraštės: „Knyga, kurią privalo perskaityti kiekvienas“. Tai – lengvu stiliumi aprašyta žmonių rūšies istorija, leidžianti į save pažvelgti tarsi iš ateivių perspektyvos.

3-IMG_9695-1

AKSESUARAS: vienas auskaras arba pakabukas

Malonu visą vasarą apsieiti su dviem aksesuarais ir nešioti juos pakaitomis – vienas ilgas „Tadam!“ auskaras (mano atveju – bananinis) arba perlinis „Anchovy“ pakabukas.

4-IMG_9645-1

ŽIŪRYKLA: serialas

Išbrokavusi „Twin Peaks“, „Fargo“, „Games of Thrones“ ir netgi drįstu teigti „The Young Pope“, įklimpau į „Black Mirror“ – šiurpinančią ir tik per sprindį nutolusią ateitį, kurią potencialiai galėtų išprovokuoti soc. tinklai ir naujesnės už dabartines technologijos. Kiekviena serija – ne tęstinė istorija, o atskiras trumpas filmas, verčiantis aikčioti. Stovi ir laukia jūsų Netflix’e. Trečio sezono trailer’is čia, bet liepiu(!) žiūrėti nuo pirmo.

5-IMG_9714-1

NATŪRALI KOSMETIKA: hidrolatai

Vasarą, kai pudra – saulė, iš kosmetikos reikalų beveik nieko nereikia. Neišsiverčiu tik be hidrolato – gėlių vandens. Juo visuomet pasipurškiu veidą ryte ir vakare, net į darbą nusinešu, kad pakovotų su sausu oru. Beje, tinka purkšti net ir ant makiažo. Hidrolatus aš skirstau į dvi rūšis, nors abu turi ir vienam, ir kitam būdingų savybių. Bet „Kvapų namų“ hamamelių hidrolatą naudoju labiau kaip gydantį – jis turi dezinfekcinių savybių, tad kovoja tiek su spuogeliais, tiek su paraudimais, labai tinka po skutimosi (ramina jautrią odą). O damasko rožių hidrolatą iš „Spianato Spa“ naudoju vietoj kvepalų. Kai tikrais kvepalais vasarą apsisunkinti nesinori, o kvepėti gelėmis – itin malonu, o dar ir labai naudinga odai.

6-IMG_9730-1

DRABUŽIS: iš lino

Glamžus, šiurkštus ir senobinis – toks man atrodydavo linas. O dabar – pats mėgstamiausias vasaros drabužis, kai, atrodo, vėjas gali lakstyti kiaurai ir kūnui taip gaivu. Mano lininiai favoritai – Off Onn kombinezonai, Muku suknios ir kelnės, Not Perfect Linen palaidinės, Linenfox kimono. O dar ir Formuniform lininės ir tik Nidai skirtos formos, kurias galima rasti 5 summer stories.

7-IMG_9751-1

BATAI: draugiški gamtai ir pasauliui

Dveji vasaros batai, kurių užtenka šiltomis dienomis – guminės ir kvepiančios Melissa, kurių visuomet turi V2 Concept Store, ir draugiškieji, ilgam vaikščiojimui tinkantys TOMS, kuriuos perkant, kita pora dovanojama skurstantiems. Ir dar pasidalinsiu slaptu atradimu, jei jau prakalbome apie kojas. Tikiu, kad iki čia perskaitė – ne visos, tad galime „pasikalbėti“ mažesniame ratelyje. O paslaptis tokia, kad eksperimentuodama supratau, kad už bet kokias skutimosi putas, kojoms labiausiai tinka (dabar nesijuokit) plaukų kondicionierius. Jis (jei kaip maniškis – su aliejais) ir drėkina, ir švelnina, ir nuo kojos nenuslįsta, kaip kokia dušo želė. Labai malonus jausmas po procedūros!

Štai tiek vasarą ir užtenka!

Fotografijos: pastabiosios ir nuostabiosios Dovaldės Butėnaitės.

3 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *