Labas ir iki, „nikolia“

7 komentarai
Gražūs daiktai / Sukurta Lietuvoje

Jei nežinojote Rūtos ir Ievos kūrybinio dueto po „nikolia“ vardu, gali būti, kad tai bus pirmas ir paskutinis jūsų pasimatymas. Mat krautuvėlė Vilniaus senamiestyje, netoli Katedros, kurioje anksčiau galėdavai apžiūrėti pievų augalija išsiuvinėtą rausvą paltuką ar įsispirti į mėtinius botus, jau uždaryta.

Kitą penktadienį, gegužės 20 d., bus paskutinė diena, kada galėsite įsigyti „nikolia“ drabužių Lietuvoje. O pavėlavusiems jau teks skristi į Niujorką, Kanadą, Kinija arba arčiausiai – į Austriją, kur šiuo metu vaikiškų drabužių butikuose ant pakabų mirga „nikolia“ pavasario/vasaros kolekcija. Tikslus pasimatymo adresas – istorijos gale, bet kviečiu paskaityti ir vidurį.

1-nikolia2

Papasakokite apie savo kūrybinę draugystę nuo pradžių pradžios.

Iš pradžių buvo Rūta, kuri kurdavo drabužius sau ir savo vaikui. Ne kartą sulaukdavo paskatinimų kurti ir kitiems, bet nuolat išsisukinėdama ir apsikrovusi įvairia veikla, Rūta į tai nežiūrėjo rimtai. Kartą geriant kavą kartu su drauge Ieva, tema, kaip ir šimtąjį kartą, vėl nukrypo į vaikų drabužių teritoriją. Ir taip išsiplėtė, kad trauktis nebebuvo kur – kartu jos pradėjo nuo džinsų gamybos. Džinsų, nes tai pats universaliausias drabužis, būtinas kiekvienai spintai, be to, leidžiantis smarkiai pasireikšti kūrėjui.

Taigi Rūta kartu su Ieva užkūrė džinsų siuvyklėlę, kurioje iki šiol dirba dvi pačios nuostabiausios siuvėjos. Tiek Rūta, tiek Ieva apie „nikolia“ žino viską – nuo apyvartos skaičių iki siūlės žymėjimo. Visgi Rūta – kūrybinis variklis, o štai Ieva yra visa kita!

2-11703549_1648083542072822_8211321523612484403_o

Anksčiau jūsų kolekcijose džinsas buvo karalius. Naujausioje – daugybe kitų įdomių medžiagų ir netikėtų detalių.

Nors labai mylim džinsą, vieną dieną teko pripažinti, jog jis ėmė mus varžyti. O tuomet, kai nusprendėme įsileisti į kolekciją ir kitas medžiagas, staiga plūstelėjo krūva užsakymų ir dėmesio. Kalbant apie kūrybinį procesą, bene svarbiausia dalis – formos kūrimas. Tai, ką dažniausiai vadiname konstravimu. Forma + audinio faktūra + detalės yra trys dalykai, kurie charakterizuoja drabužį. Galutiniame „nikolia“ modelyje yra ir vaizduotės, ir jausmo, bet daugiausiai, aišku, darbo. Dirbti reikia labai daug. Ir tikėti. Ir svajoti. Nes tik tuomet pavyksta.

3-12952906_10153624251837635_775486669_o

Kokiems vaikams kuriate?

Asmenybėms. Vaikams, kurių vaizduotė – neribota, kurių akys pilnos smalsumo, kurių noras eksperimentuoti yra didesnis, nei baimė, jog nepasiseks, kurie sutinka save atskleisti ir per drabužį.

1-12952750_10153624251857635_1469566972_o 2-nikolia3

Ar per mažai tokių vaikų sutikote Lietuvoje? Kodėl išsikraustote?

Mūsų nuomone, vaikas neturėtų būti aprengtas prasčiau, nei pati mama. Daug kalbėjome apie tai su mamomis, tačiau įtikinti nepavyko. Regis, Lietuvoje „H&M“ nenugalėsim. Kaip ir krūvos trikotažo siuvėjų. Todėl pasiduodam. Labai dėl to liūdim, bet toliau kovoti su malūnais nebeturim jėgų ir laiko. Kadangi turime dar į užsienį neišskridusių pavasario/vasaros kolekcijos modelių, o parduotuvės – nebėra, todėl viską išparduodame.

Visiems drabužiams taikysime 50 proc. nuolaidą, o tai reiškia, kad tas pats modelis kainuos iki 80 proc. pigiau, nei šiuo metu galima įsigyti Niujorke. Daugiausiai savo asortimentu turėtume nudžiuginti mergaites, tačiau ir berniukams yra keletas modelių. O abiems tiks mūsų pačių sugalvoti, skaniausių pastelinių spalvų botai su atšvaitais. Išsiduosim, kad jų kaina bus nuo 5 Eur. Ir mes savo akimis matėme, kaip jie patinka vaikams.

3-nikolia1

Čia – paslaptingojo pasimatymo vieta. Pasižymėkite, kad nepamirštumėte.

7 Comments

  1. Pingback: Nikolia: Jigsaws, Bondage and Death – Girls' Portraiture

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *