Ryški Oilily istorija

3 komentarai
Gražūs daiktai

Vienas įdomiausių pastarųjų savaičių atradimų – ilgą ir peripetijų pilną istoriją turintis olandų mados ženklas Oilily. Viskas prasidėjo 1963-aisiais, kai vaikai buvo rengiami, kaip maži suaugusieji – pilkai, juodai ir baltai. Įdomu, kaip jums, nes man tai primena dabartinę situaciją, kai pavargę nuo vaikams brukamo kičo, tiek dizaineriai, tiek tėvai renkasi sumažintus didelių žmonių modelius ir labai subtilią spalvų paletę. Su visa pagarba minimalizmui, itin vertinu tuos kūrėjus, kurie geba kurti ryškius, žaismingus, vaikams akį traukiančius, tačiau aukštai skonio kartelę išlaikančius drabužius. Manau, kad tai didelis iššūkis.

Būtent tokios užduoties ėmėsi olandų pora Willem ir Marieke Olsthoorn, įkūrę Oilily. Nuo pat prekės ženklo atsiradimo, jie stebino (o kartais net šokiruodavo) ryškiais spalvų deriniais, aukštos kokybės išraiškingomis medžiagų faktūromis, humoristiniais elementais ir augančiu savo asortimentu. Mažieji Oilily fanai reikalavo kvepalų, aksesuarų, indų, net dviračių! Ir jų norai buvo išpildyti. Per penkiolika metų Oilily atidarė 300 parduotuvių visuose kontinentuose. Jų asortimentu savo vaikus rengė Džonas Travolta, Madonna ir Maiklas Džeksonas. Įspūdingą 50-ties metų istoriją galima apžiūrėti virtualiame Oilily muziejuje – www.oilily50years.com. Štai keletas jo eksponatų iš 1988 – 1989 metų:

 

23

20 19Tačiau skaitydama visa tai, nustebau, kad anksčiau Oilily man nebuvo užkliuvę už akių. Ir tuomet išsiaiškinau, kad 2008 kompanija bankrutavo. Tačiau iškentę vos metus ir negalėdami susitaikyti, kad prekės ženklas tiesiog dings, Olsthoorn šeima 2009-aisiais vėl pradėjo viską nuo pradžių. Dabar jie prekiauja vaikams ir moterims skirtomis kolekcijomis 80-tyje šalių ir po truputį vėl auginasi savo fanus. Na, aš jau sąraše! Ir rodau jums šiųmetę Oilily rudens/žiemos kolekciją, pilną mano mėgstamų rudeniškų spalvų ir žaidžiančių aplikacijų.

1-oilily 2-oilily1 7-oilily7 3-oilily2 5-oilily4 4-oilily3 6-oilily6

3 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *