Peach Plum Pair – lietuviški mokasinai mažiems

Parašyk komentarą
Gražūs daiktai / Sukurta Lietuvoje

Vos „sutikusi“ Aistę, Peach Plum Pair įkūrėją, Instagram’e – užniūniavau beveik to paties pavadinimo Joanna Newsome dainą, kurią kadais sukdavau be sustojimo. Simpatija tuo nesibaigė – jauna mama, pasirodo, siuva mokasinus, kurių Lietuvoje labai laukiau. Nes ieškojau ir neradau. Todėl visai nesutapimas, kad mūsų interviu paruošiau dienai, kuomet oficialiai nukirptas Peach Plum Pair elektroninės krautuvės atidarymo kaspinas – tai yra, šiandienai. Kviečiu skaityti ir pasidalinti su visomis, kūdikius turinčiomis mamomis, nes po basų minipėdų, antroje vietoje gražiausios – apautos šiais mokasinais.

3-DSC_0234

Iš kur kilo idėja gaminti būtent mokasinus? Mes tokių Lietuvoje dar neturėjome.
Idėja gaminti mokasinus kilo iš poreikio – ieškant dukrai tinkamos avalynės lakstyti po namus – bei mano polinkio į rankdarbius. Mokasinai mažiems vaikams ir net kūdikiams nėra naujiena pasaulyje, tačiau Lietuvoje modernių, kiek minimalistinių mokasinų, plačiau žinomų „tapukų“ vardu, neradau. Tad aš, kaip didelė DIY (pasidaryk pats!) gerbėja juos pagaminau. Lietuvos mamos yra šiuolaikiškos, gražios, mylinčios madą ir naujoves, tad noriu pasidalinti išmokto naujo amato vaisiais su jomis.

5-DSC_0274

Papasakok, apie patį gamybos procesą – kaip siuvamas mokasinas?
Mokasinai siuvami iš natūralios ėriuko, ožkos bei elnio odos. Šios odos yra labai švelnios, plonos, tačiau tuo pačiu ir patvarios. Mokasinai yra perrišami elastine juostele, kuri yra tikras išsigelbėjimas – patogu uždėti batukus net ir pačiam judriausiam vaikui ir jie nekrenta. Siuvu mokasinus siuvimo mašina savo dukros miego metu. Vos tik ji užmiega, įvyksta didžiosios rokiruotės – išsinešu siuvimo mašiną, išvežu spintelę ant ratų, prikrautą lekalų bei odos iškarpų, siūlų dėžutes, segtukus, žirkles ir čarškinu barškinu, kol atsiranda mokasinai. Vos tik ji prabunda, visa „namų siuvykla“ grįžta į savo vietą ir aš vėl tik mama.

4-DSC_0257

Istorija – gana pasakiška. Norėjau paklausti, ar kada galvojai turėti veganiškus, ne iš gyvūnų odos pagamintus mokasinus?
Visada buvau ir esu atvira iššūkiams bei naujovėms. Tad kiekvieną užklausimą bei pasiūlymą išklausau bei įvertinu. Tad labai dėkoju Ū už idėją. Būtinai ją išgryninsiu ir sugrįšiu arba su mokasinais iš odos pakaitalų, arba su paaiškinimu, kodėl nepavyko.

6-DSC_0312

Aiste, esi mama. Papasakoks šiek tiek apie savo mažylę – kuo ji vardu ir kiek laiko būna tavo mūza?
Barbora, toks mano dukros vardas. Išties galiu vadinti ją savo mūza, kuriai dabar 1 metai ir 3 mėnesiai. Motinystė mane labia džiugina, tačiau mąstant garsiai ir atvirai, nežinau, ar taip labai džiugintų, jei papildomai neužsiimčiau kūrybine veikla. Esu be galo veržli. Ir Barbora visa į mamą. Labai judri. Daug juokiasi ir jau krečia išdaigas, bet visada atbėga padaryti „mylu, mylu“.

Aistę ir Barborą įamžino „Fotopastelė“.

Aistę ir Barborą įamžino „Fotopastelė“.

Peach Plum Pair el. krautuvė: www.peachplumpair.com
Facebook: www.facebook.com/peachplumpair

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *