7 tėvų ir vaikų namų savaitgalio idėjos

2 komentarai
Savaitgaliai

Orui bjauryn, naminiai savaitgaliai gręsia būti nuobodūs. Ypač tokie, kurių nespėji iš anksto pasiplanuoti. „Kidzone“, rengdami savo rudeninį katalogą, paprašė pasidalinti keliomis idėjomis – gelbėtojomis, kurioms nereikės didelio biudžeto padaryti vaikui įspūdį.

Iliustracijose – Vaidos Tamašauskaitės nuotraukos. O Ūla – su Mommy Said Yes marškinėliais, kuriuos pats gali nusispalvinti, kaip išmanai.

1-vaida-retusuotos-001

1. Koridoriaus paroda

Pasiūlykite vaikams surengti parodą koridoriuje. Iš pradžių jie turėtų nupiešti gerą pluoštą piešinių, vėliau kartu galėtumėte atrinkti geriausius bei sugalvoti jiems pavadinimus. Darbai prie sienos gali būtų priklijuoti „nepikta“ lipnia juostele. Galima suorganizuoti ir parodos atidarymą su naminio limonado stiklinėmis bei pasikviesti kaimynų vaiku. Kita kartą koridorius gali virsti į LEGO skulptūrų parką.

2-uilgojir14

2. Mėgstamiausio žaislo gimtadienis

Gimtadienis – pati smagiausia, bet ne per dažniausiai pasitaikanti šventė. Todėl galima surengti mažą jo versiją – mėgstamiausio žaisliuko ar lėlės jubiliejų. Tuomet reiktų kartu pasigaminti patį mažiausią torčiuką (arba įsigyti apvalų desertą, pavyzdžiui, vaisinę tartaletę) ir paruošti kitus itin mažus užkandžius. Žvakutės – būtinos!

3-vaida-retusuotos1

3. Geras darbas

Sugalvoti, kaip vaikas galėtų padėti kitiems. Pavyzdžiui, atrinkti savo atsibodusiu žaislus ar išaugtus drabužėlius ir perduoti juos vaikams, kuriems to labai trūksta. Galima nunešti tiesiai į kokią nors labdaros organizaciją arba į „Happimess“ labdaros inicatyvą, kuri įsikūrusi M. K. Čiurlionio g. 8.

4-uilgojir2

4. Pasaulio žmonių diena

Skirti valandą papasakoti vaikui apie pačius įvairiausius pasaulio žmones, kuo jie skiriasi ir kuo yra ypatingi. Pavyzdžiui, surasti YouTube dokumentinį filmuką apie akluosius vaikus, kaip jie puikiai prisitaiko, kaip orientuojasi erdvėje, kaip jiems padeda specialiai dresuoti šunys, kaip suaugę gali dirbti. Vėliau galima parodyti ir Brailio raštą, papasakoti, kaip jis veikia. Beje, kiekvienas iš mūsų namuose turi Brailio raštu užrašytus objektus – jie yra ant vaistų dėžučių.

1-vaida-retusuotos-002

5. Naujos programėlės išbandymas

Vaikų imlumu technologijoms – visi įstikinom. Ir nors per didelis laiko leidimas prie išmaniųjų įrenginių nėra sveikas, manau, kad naudingiausia būtų parodyti vaikui išties gražius ir edukacinius projektus. Atsisiųskite naują programėlę ar žaidimą (rekomenduoju nebijoti mokamų versijų, jei tai – tikrai geras žaidimas, nedidelis mokestis išpildys lūkesčius) ir kartu jį išbandykite. Čia – uilgoji.lt/apps – rasite mano atrinktą didįjį gerųjų programėlių sąrašą.

6-uilgojir18

6. Tėvų profesijos žaidimas

Šiais laikais retas mažametis, galėtų papasakoti, ką dirba jo tėvai. Dažniausias atsakymas „su kompiuteriu“. Pabandykite supaprastintai paaiškinti savo vaikui, kaip iš tiesų atrodo darbo diena, pažaiskite jūsų profesiją. Taip vaikai galės įsikūnyti ne tik į gydytojus ir pardavėjus, bet ir į buhalterius, logistikos vadovus, apsaugos darbuotojus ar viešųjų ryšių specialistus. Nebijokite įvardinti iš pirmo žvilgsnio sudėtingų profesijų pavadinimų. Vaikui visi žodžiai atrodo nauji ir negirdėti, tad „logistika“ niekuo per daug nesiskiria nuo „loterija“. Tuo pačiu, nuo mažų dienų plėsite jų suvokimą apie profesijas ir galbūt padėsite apsispręsti, ką veikti gyvenime, ne per tris paskutinius mėnesius mokykloje.

7-vaida-retusuotos-003

7. Naujos pakuotės kūrimas

Ar pasitaiko situacijų, kai vaikas prašo nupirkti skanėstą būtent dėl jo pakuotės? Papasakokite jam, kad pakuotės turinys ir jos išvaizda niekaip nesusiję dalykai. Pasakykite, kad galite jam nupirkti daug svaikesnį užkandį, o pakuotę galite pasigaminti patys. Atsispausdinkite vaiko mėgstamiausius herojus ar net jo paties nuotraukas, apklijuokite popieriumi ir apipieškite. Galite sugalvoti ir naują skanėsto pavadinimą!

1-screen-shot-2016-09-25-at-10-48-42

Visą interviu rasite čia.

2 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *