Medinių šeimų kūrėjai „My Mini Fam“

1 komentaras
Gražūs daiktai / Sukurta Lietuvoje

„My Mini Fam“ kuria medines šeimas. Labai panašias į tas, kurios visai ne medinėmis širdimis myli vienas kitą. Kaip atsiranda mažos tikrų šeimų versijos, paklausiau idėjos autorės Aleksandros.

Kas sudaro jūsų kūrybinę šeimą?
„My Mini Fam“ pradėjome kurti dviese – aš, Aleksandra, ir Lina. Susipažinome studijuodamos vizualinį dizainą VDA ir nuo to laiko tapome draugės ir „My Mini Fam“ įkūrėjos. Vėliau Lina nusprendė grįžti prie tapybos, tad viską į savo rankas suėmiau aš.

1-my mini fam

Personalizuotos ir labai asmeninės šeimos narių figūrėlės – tokia jūsų idėja. Ar taip viską įsivaizdavote nuo pradžių?
Viskas prasidėjo nuo diskusijų, su kokiais žaislais žaidžia mūsų vaikai ir kokią naudą turi tie žaidimai. Vienbalsiai sutarėme, kad daugiau vietos vaiko kambaryje užima tie daiktai, kurie visai neturi išliekamosios emocinės vertės. Mes, kaip mamos, norėjome savo vaikams padovanoti ne vienkartinį žaislą, bet jį lydinčią emociją. Norėjosi žaidimo, į kurį įtraukiami visi šeimos nariai. Taigi labai greitai priėjome prie minties, kad reikalingos būtent personalizuotos, asmeninės šeimos figūros.

Kaip renkate informaciją apie savo klientus ir kiek laiko užtrunka paruošti jų medines versijas?
Tam, kad šeimos atpažintų save, pirmiausia reikia jas išanalizuoti. Susikūrėme sistemą, kuri mums leidžia keliais raktiniais akcentais „užkoduoti“ šeimą. Tam reikia poros nuotraukų ir trumpo aprašymo. Per kelias dienas paruošiame eskizą, kurį klientas gali vieną kartą koreguoti. Nuo laiško iki figūrų praeina apie 2-3 savaites.

3-my mini fam2

Iš kokių medžiagų gaminate žaisliukus ir ar juos galima, pavyzdžiui, graužti?
Mūsų figūros pjaustomos iš natūralaus beržo medžio masyvo. Vertiname medį ir jo natūralų raštą. Figūros tapomos netoksiškais akriliniais dažais. Viršutinis sluoksnis lakuojamas sertifikuotu vandens pagrindo laku, skirtu vaikų žaislams. Jis turi didelį atsparumą šlapiam trynimui, todėl vaikučiui nieko nenutiks, jei figūra netyčia atsidurs jo burnoje.

Ar teko kurti figūrėles šeimai, kuri netelpa į tradicinį tėtis-mama-vaikas rėmą?
Esame už visokias šeimas. Puikiai žinome, kad standartinis žvilgsnis į šeimos sandarą gali daug žmonių priversti pasijusti už visuomenės nubrėžtos ribos. Jau esame gaminę kelias šeimas, kurių sudėtis nėra tradicinė mamos, tėčio ir vaiko trijulė. Ir labai tikimės, kad ateityje galėsime dar labiau prisidėti prie naujų standartų kūrimo.

5-my mini fam5

Aleksandra, o kaip atrodo Tavo šeimos figūrėlės?
Mano šeima man atrodo labai panaši į mus. Tokia pilkai-juodai-mėlyna, kaip ir realybėje. Pagautas tas paprastumo, minimalizmo, rimtumo momentas. Žinoma, mes ir dūkstame, ir šypsomės, bet labiausiai atspindinti mūsų šeimą frazė: „rimtų veidų šeimyna“.

Kurdama žaislus, tikriausiai ne kartą mintimis grįžai į savo pačios vaikystę. Kaip ji atrodė? Ar prisimeni mėgstamiausius savo vaikystės žaislus?
Mano tėtis – jūreivis, tad smagiausi prisiminimai tie, kai jis būdavo namuose. Iš knygų, kaladėlių, brolio kareivukų konstruodavome pilis, kurdavome istorijas, dainuodavome, žodžiu, fantazijai ribų nebūdavo. Daug laiko praleisdavome miške, tėtis man visada padarydavo turistinę lazdą, kuri buvo išmarginta jo išdrožtais raštais. Mėgstamiausi žaislai būdavo tie, kuriuos jis padarydavo pats, o ne tie, kuriuos atveždavo „iš jūros“.

2-my mini fam1

Kaip manai, ar tėvams reikia žaisti su vaikais, ar geriau, kai jie gali pasireiškti vieni ir niekieno netrukdomi?
Žinoma, man kaip mamai, dažnai norisi, kad mano sūnus žaistų vienas. Bet tuomet prisimenu save, su kokiu džiaugsmu žaisdavau, kai viską organizuodavo tėtis. Suprantu, kad mano vaiko vaikystė bus įsimintinesnė, kai kuo dažniau dalyvausiu žaidimo procese.

Tavo prekės ženklui eteryje – pirmi mėnesiai. Tačiau akivaizdu, kad namų darbus darėte ilgai. Kaip, būdama mama, derinai darbą/kūrybą su rūpinimąsi šeima? Ar jau turi tau suveikusią schemą, kuri galėtų praversti kitoms, dar tik svajonių stadijoje esančioms mamoms?
Nežinau, ar yra stebuklingas receptas. Man norėjosi, kad viskas vyktų daug greičiau, bet visvien visus darbus teko derinti pagal šeimos ritmą. Ne kartą dėl vaikų ligų atidėdavome savo planus. Dabar vadovaujuosi viena neseniai išgirsta fraze, kuri tapo savotišku darbo moto – „Imi ir darai“. Kiek daug darbų padaryta nuo to karto! Atrodo, mes tiek laiko svajojome, kalbėjome, diskutavome, o pasirodo reikėjo tik DARYTI.

4-my mini fam3

„My Mini Fam“ Instagram’o profilis: instagram.com/myminifamfigures

1 Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *